ALÇI SIVA

1. ALÇI, ENERJİ TASARRUFU SAĞLAR

Alçı, karasıvaya göre 3,5 kat daha yüksek yalıtım özelliğine sahip olduğundan, yakıt tasarrufu sağlar.

2. ALÇI, BİNANIN DEPREM GÜVENLİĞİNİ ARTIRIR

Düşük yoğunluğu sebebiyle, 1 ton alçı ile hacim olarak, 1 ton tuğla veya 1 ton çimento ile üretilebilecek olandan çok daha fazla yapı elemanı üretilebilir. Dolayısıyla, alçı kullanılan inşaatların yükü hafiflemiş olur ki, bu da % 96 ' sı deprem kuşağında olan ve nüfusunun % 98 ' i bu bölgelerde yaşayan ülkemiz için önemli bir avantajdır.

3. ALÇI,  SAĞLIKLIDIR.

İklimlendirme etkisi nedeni ile, uygulandığı ortama nefes aldırır.  Kansorejen değildir, cilde dosttur, bakteri üretmez.

4. ALÇI, DOĞAL KLİMADIR.

Alçının mikroskobik boşlukları vardır. İç mekanlarda oluşan rutubeti çabucak emer, hava kuruyunca da emdiği nemi ortama geri vererek iklimlendirme işlevi görür. Mekanlarınızı,  kışın sıcak, yazın serin tutar.

5. ALÇI, KOLAYLIKTIR.

Uygulama ve onarımı çok kolaydır. İşlenmesi için kum kireç gibi herhangi bir yardımcı malzemeye ihtiyaç yoktur.

6. ALÇI, EKONOMİKTİR.

Çimento, kum, kireç ile yapılan kaba ve ince sıvaya ( kara sıva ) kıyasla, alçı kullanımı % 20 daha ucuza mâl olmaktadır. Ayrıca çabuk kuruyarak inşaatı hızlandırıp, inşaatın daha çabuk kullanılabilir hale gelmesini sağlayarak inşaat ekonomisine  katkıda bulunur.

7. ALÇI, YANGINDAN KORUR.

Alçı sıva, % 20 su içerir. Yangında ısıya maruz kaldığında suyunu atarken aynı zamanda ortamdan ısı alarak yangının ilerlemesini yavaşlatır. Bu sırada tamamen kavrulan üst tabakadaki alçının temin ettiği izolasyon etkisi, sıva altında da ısının yükselmesini önler.

8. ALÇI GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİ ÖNLER.

Alçı gözenekli ( poroz ) bir yapıya sahiptir ve sesi emer. Diğer sıvalara

göre sesin yansımasına daha çok engel olur. 1000 Hz ses frekensını Perlitli Alçı Sıva, kara sıvaya  göre 5 kat daha iyi emer.

WHITE LIFE BLOKLARI